Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Banka Botėrore: 15 milionė USD grant pėr Kosovėn


Prishtinė, 17 prill 2003 - Bordi Ekzektuvi i Bankės Botėrore ka aprovuar njė grant prej 15 milionė dollarėsh pėr Kosovėn, qė do tė mbėshtesė pėrpjekjet pėr forcimin e politikave ekonomike, pėrmirėsimin e mjedisit tė biznesit, inkurajimin e rritjes ekonomike, hapjen e vendeve tė punės dhe ristrukturimin e minierave dhe energjetikės.

Programi i ri do tė zhvillohet mbi asistencėn ekzistuese tė Bankės pėr rehabilitim dhe zhvillim nė Kosovė, pėr tė cilėn Banka ka dhėnė 80 milionė dollarė qė nga fundi i konfliktit nė vitin 1999.

Asistenca e Bankės Botėrore pėr Kosovėn do tė jepet si grant nga Shoqata e Zhvillimit Ndėrkombėtar (IDA).

ECIKS / Balkanweb
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail