Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Durrėsi promovon ofertėn turistike nė Prishtinė


Prishtinė, 15 prill 2004 - Pėrfaqėsuesit e qytetit tė Durrėsit promovuan sot nė Prishtinė ofertėn e tyre turistike pėr sezonin e sivjet shėm. Nė kėtė promovim zyrtarėt e qarkut tė Durrėsit thanė se zona e tyre turistike ėshtė shumė atraktive pėr turistėt e Kosovės, dhe sipas tyre kushtet e infrastrukturės janė pėrmirėsuar dukshėm. Niveli i sigurisė pėr turistėt do tė jetė i lartė, thanė mysafirėt nga Durrėsi, duke shtuar se janė bėrė tė gjitha pėrgatitjet qė pritja e pushuesve nga Kosova tė jetė mė e mirė se viteve tė kaluara. Prefektja e Durrėsit, Ingrid Shuli, tha se kosovarėt tashmė i njohin bukuritė e plazhit tė Durrėsit si dhe mikpritjen e kėtij qyteti. "Qeveria shqiptare ka vlerėsuar turizmin si degė prioritare tė ekonomisė dhe i kushton vemendje tė posaēme", tha zonja Shuli, duke shtuar se po zhvillohen politika tė tilla zhvillimi qė plotėsojnė kėrkesat e ēdo turisti. Ajo tha se janė harmonizuar programet e disa ministrive, si pėr infrastrukturė, nė ruajtjen e rendit, tė shėndetit, mjedisit, sigurimin e lehtėsisė sė hyrjes sė turistėve nė Shqipėri nėpėr pikat doganore etj. Ndėrkaq kryetari Bashkisė sė Durrėsit Lefter Koka tha se zona turistike do tė zgjerohet dhe do tė bėhet rritja e cilsisė sė shėrbimeve publike, ngritja e kontrollit tė ushqimit, pėrmirėsimi i gjendjes me ujė tė pijshėm etj. Drejtori i drejtorisė sė policisė sė qarkut tė Durrėsit Milto Korda pėrkujtoi se gjatė vitit tė kaluar nuk ėshtė shėnuar asnjė incident, duke premtuar se niveli i sigurisė edhe gjatė kėtij viti do tė jetė i lartė ngase janė marrė njė sėrė masash.

ECIKS / Balkanweb
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail