Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Sadriu: Do ndryshojmė konceptet e idetė e Fuēit nė AKM


Prishtinė, 14 prill 2004 - Pas largimit tė Marie Fuēit nga posti i menaxheres sė AKM-sė duhet tė kthehemi tek konceptet e mėparshme tė privatizmit dhe njėkohėsisht tė vėrtetohet se a ka pasur transparencė. Kėshtu ka deklaruar pėr RTV 21 ministri i Ekonomisė dhe finacave Ali sadriu.

Sipas Sadriut, pėr njė kohė nė AKM ka munguar legjitimitetit i duhur. Ministri Sadriu deklaroi se politikat tė cilat i ka prezantuar AKM-ja dhe qė janė ide dhe koncept i Marie Fuēit sė bashku me zyrtarėt ligjor nė AKM duhet tė ndėrrohen menjėherė.

Ndėrsa kėshilltarėt ligjor nė AKM duhet tė mbajnė pėrgjegjėsinė pėr veprimet e tyre nė bllokimin dhe ndryshimin e konceptit tė privatizmit nė Kosovė ka deklaruar ministri Sadriu.

ECIKS/Balkanweb
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail