Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Rexhepi: Bashkėsia ndėrkombėtare tė pėrqėndrohet nė Kosovė


Tokio, 6 prill 2004 - Kryeminsitri i Kosovės Barjam Rexhepi, i cili po merr pjesė nė Konferencėn e Tokios, ka deklaruar se “Trazirat e fundit nė Kosovė dėshmojnė se Bashkėsia Ndėrkombėatre duhet tė ndihmojė mė shumė dhe ta pėrkrahė kėtė rajon nė mėnyrė qė tė arrihet njė qetėsi, njė stabilitet dhe zhvillim ekonomik”.
Sipas agjencive tė ndryshme Rexhepi ka thėnė se trazirat e fundit dėshmojnė qė bota edhe mė tej duhet tė jetė prezente nė Kosovė dhe tė angazhohet nė kėtė drejtim.
Ndėrkohė ėshtė njoftuar se Japonia dhe Bashkimi Evropian do tė vazhdojnė t’i ofrojnė ndihmė procesit tė demokratizimit tė Ballkanit, pėrkundėr valės sė fundit tė dhunės nė Kosovė, ėshtė njoftuar sot nė Tokio, nė hapjen e konferencės ministrore kushtuar forcimit tė paqes dhe zhvillimit ekonomik tė Ballkanit Perėndimor. “Dėshirojmė tė drejtojmė njė mesazh tė fuqishėm se bashkėsia ndėrkombėtare do tė vazhdojė tė merrė pjesė nė procesin paqėsor dhe zhvillimin e qėndrueshėm ekonomik tė Ballkanit Perėndimor”, ka rekomanduar ministrja e Jashtme e Japonisė, Joriko Kavaguqi, nė konferencėn njėditore ku po marrin pjesė pėrfaqėsuesit e 40 vendeve tė tė botės, nė mesin e tė cilėve ėshtė edhe kryeministri i Kosovės Bajram Rexhepi.

ECIKS / Radio Kosova
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail