Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Riinvest: Edukimi faktor kyē pėr ekonominė


Prishtinė, 31 mars -Me njė debat tė hapur, Instituti Riinvest prezanton raportin hulumtues “Edukimi dhe Zhvillimi Ekonomik nė Kosovė” qė do tė mbahet nesėr nė hotelin Grand. Objektivat e takimit janė promovimi i njė debati tė hapur mbi edukimin dhe zhvillimin ekonomik nė Kosovė, vetdijėsimi mbi rėndėsinė e edukimit modern si dhe dhėnia e rekomandimeve pėr politika tė pėrshtatshme nė vendosjen e themelit pėr njė sistem arsimor qė mundėson zhvillim mė tė shpejtė ekonomik, u tha nė paralajmėrim tė konferencės nga zyrtarė tė Riinvestit. Riinvesti ka realizuar disa anketa pėr tė pėrgatitur raportin, duke pėrfshirė anketėn me 100 profesorė tė shkollave tė mesme, 92 profesorė tė fakulteteve, 19 drejtorė tė shkollave tė mesme, 8 dekanė si dhe me 375 studentė tė Universitetit tė Prishtinės.

ECIKS/Rtklive
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail