Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Hapet panairi 'Prishtina 2004'


Prishtinė, 25 mars 2004 - Prej dje deri me 27 mars, nė Prishtinė do tė qėndrojė i hapur panairi i pėrpunuesve tė drurit, dyerve dhe dritareve nga plastika dhe alumini, “Prishtina 2004”.


Nė kėtė panair marrin pjesė prodhuesit mė tė mėdhenjė qė prodhojnė produkte me dizajn bashkėkohor dhe cilėsi tė lartė. Mirėpo, ata ankohen se prodhimet e tyre nuk mund t’i plasojnė nė tregun e jashtėm sepse pikė sė pari u mungon marka “Made in Kosova”, pastaj ballafaqohen edhe me barriera doganore pėr lėndė tė parė dhe pajisje. Drejtuesit e Odės Ekonomike, qė janė organizator tė panairit, thanė se do tė angazhohen qė tė ndryshojė politikat fiskale, tė cilat duhet t’u pėrshtaten rrjedhave bashkėkohore ekonomike.

ECIKS / RTK
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail