Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Qeveria krijon fonde pėr rindėrtimin e objekteve tė dėmtuara

Prishtinė, 22 mars 2004 - Qeveria e Kosovės u premtoi pjesėtarėve tė minoritetit serb ndihma pėr rindėrtimin e shtėpive dhe kishave e manastireve. Kryeministri i Kosovės Bajram Rexhepi tha "Ne e dėnojmė me forcė shkatėrrimin e qendrave kulturore dhe fetare, si p.sh. tė kishave apo manastireve. Qeveria ka vendosur tė krijojė njė fond special pėr rindėrtimin e tė gjitha ndėrtesave qė janė shkatėrruar ditėt e fundit."

Sipas bilancit mė tė fundit tė UNMIK-ut, prej trazirave disa ditore nė Kosovė kanė humbur jetėn gjithsej 24 persona dhe janė plagosur 851 tė tjerė, 22 prej tyre nė gjendje tė rėndė. Nė mes tė tė plagosurve janė edhe 98 pjesėtarė tė policisė sė UNMIK-ut dhe tė Shėrbimit Policor tė Kosovės si edhe 55 pjestarė tė Kforit. Nė raportin mė tė fundit tė UNMIK-ut, thuhet se nga 17 marsi, kur filluan trazirat janė djegur 27 makina tė UNMIK-ut, 19 makina tė Shėrbimit Policor tė Kosovės dhe 24 makina civilėsh. UNMIK-u njoftoi se gjendja nė Kosovė ėshtė e qetė.

ECIKS
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail