Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Qetėsohet situata nė Kosovė


Prishtinė, 19 mars 2004 - Pas protestave disaditėshe qė anė e mbanė Kosovės shkaktuan 31 tė vdekur dhe mbi 600 tė lėnduar, sot raportohet tė jetė njė ditė mė e qetė. Nėpėr shumė qendra tė Kosovės ėshtė kthyer rendi dhe qetėsia publike dhe forcat e KFOR-it nė bashkėpunim me SHPK-nė dhe policinė e UNMIK-ut kanė vėnė pėrsėri kontrollin.

Nga orėt e hershme tė mėngjesit tė sotėm ka filluar punėn edhe aeroporti i Prishtinės. Sipas pėrgjegjėsve tė aeroportit, fluturimet do tė zhvillohen nė oraret normale, tė parapara mė parė, pėrveq se aerporti sot do tė jetė tejet I ngarkuar edhe me fluturime ushtarake.

Qetėsimi i situatės pasoi dje pas intervenimit tė Kryeministrit tė Kosovės, Dr. Bajram Rexhepi, i cili sė bashku me disa ministra tė tjerė u apeloi demonstruesve ne lagjen Veternik tė Prishtinės qė tė ndalin protestat dhe tė kthehen nėpėr shtėpitė e tyre, pėr t’i lėnė hapsirė institucioneve tė Kosovės dhe atyre ndėrkombėtare qė tė kryejn punėn e vet. Tė gjitha institucionet e Kosovės kanė dėnuar aktet e dhunės dhe poashtu kanė apeluar te qytetarėt qė tė pėrmbahen nga kėto akte, tė cilat mė sė shumti i shkaktojnė dėm popullit tė Kosovės dhe ardhmėrisė sė tij.

Nė ndėrkohė Komanda e NATO-s ka filluar me dėrgimin e trupave shtesė nė Kosovė nga komponenti i saj strategjik rezervė dhe nga kontigjentet e SFOR-it nė Bosnjė.

ECIKS
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail