Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Krasniqi: 'Tenderėt e ministrisė sonė kanė qenė tė rregullt'


Prishtinė, 17 mars 2004 - Drejtuesit e Ministrisė sė Shėrbimeve Publike, kanė hedhur poshtė ēfardo mundėsie rreth keq-menagjimit me tenderė. Ministri Jakup Krasniqi, theksoi sot nė njė konferencė pėr gazetarė se akuzat ndaj kėsaj ministrie pėr parregullsi nė procedurat e tenderėve janė paushalle dhe tė pabaza. Ky reagim ėshtė bėrė pasi nė raportin e Agjencisė sė Prokurimit Publik ėshtė thėnė se Ministria e Shėrbimeve Publike gjatė vitit 2003 ka pasur 6 tenderė me blerje direkte njė burimore qė dmth, tenderė nė tė cilėt kanė marrė pjesė vetėm nga njė ofertues. Madje, ministri Krasniqi ka deklaruar se as kėta dy tenderė nuk mund tė cilėsohen njė burimor pėr arsye se kanė qenė tė shpallur publikisht dhe nė tė cilėt kanė mund tė konkurrojnė mė shumė ofertues. Ministri Krasniqi tha se tė gjitha shkresat kontratat duke pėrfshirė edhe aprovimin e blerjeve direkte njė burimore janė tė nėnshkruara dhe aprovuara nga zyrtarėt ndėrkombėtarė.Megjithatė ai theksoi se nė asnjėrin prej kėtyre tenderėve tė nėnshkruar edhe pse tė nėnshkruar zyrtarėt ndėrkombėtar nuk ka pasur shkelje tė procedurave dhe ēdo gjė ka shkuar nė mėnyrė tė rregullt. Krasniqi i ka paraqitur kėto tė dhėna nė bazė tė dokumentacionit qė disponon Divizioni i Prokurimit nė kuadėr tė Ministrisė sė shėrbimeve Publike. Ditė mė parė edhe ministri i Ekonomisė dhe Financave Ali Sadriu ka deklaraur se ka paregullsi nė tenderėt e ministrisė sė Shėrbimeve Publike, mirėpo zyrtarė tė kėsaj ministrie sot nuk pranuan tė flasin pėr gazetarė.

ECIKS/Balkanweb
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail