Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Arabia Saudite kėrkon 1.000 mjekė nga Kosova


Prishtinė, 12 mars 2004 - Zhvillimi i marrėdhėnieve tė mėtejshme nė fushėn e shėndetėsisė dhe mundėsia e punėsimit tė rreth 1000 punėtorėve shėndetėsorė tė Kosovės nė Arabinė Saudite, ishte temė qendrore e takimit tė zv.ministrit tė Shėndetėsisė sė Arabisė Saudite dhe ministrit kosovar tė Punės dhe Mirėqenies Sociale Ahmet Isufi.

Arabia Saudite kėrkon njė mijė punėtorė shėndetėsorė tė tė gjitha profileve nga Kosova pėr tė punėsuar nė kėtė vend arab. Por, paraprakisht do tė nėnshkruhet njė marrėveshje pėr punėsimin e punėtorėve tė cilėt kanė tė paktėn dy vjet pėrvojė pune.

Ministrja e Shėndetėsisė sė Kosovės Resmije Mumxhi tha se punėsimi do tė bėhet nė tė gjitha fushat shėndetėsore. Por ajo tha se Kosova nuk mund tė dėrgojė menjeherė 1000 punėtorė, qė tė mos dėmtohet ky shėrbim nė vend, por kjo do tė bėhet gradualisht.

Zv.ministri i Shėndetėsisė sė Arabisė Saudite tha se vendi i tij ėshtė i gatshėm pėr njė bashkėpunim ndėrmjet dy ministrive. Ai shprehu gatishmėrinė qė tė ndihmojė spitalet me pajisje dhe me barna.

ECIKS / RTK
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė Vjenė



Analizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?



Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail