Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Qeveria: jo vendimit tė Holkerit pėr privatizimin


Prishtinė, 8 Mars 2004 - Kryeministri i Kosovės Bajram Rexhepi megjithėse ėshtė shprehur i pakėnaqur me heshtjen e shefit tė UNMIK-ut nė lidhje me kėrkesat e Qeverisė rreth privatizimit, ka vlerėsuar pozitivisht disa nga vendimet e UNMIK-ut pėr privatizimin. Mirėpo, BSPK dhe Qeveria e Kosovės kanė kundėrshtuar vendimin e para do kohshėm tė kryeadministratorit tė Kosovės Hari Holkeri pėr autorizimin e shefit tė Shtyllės sė Katėrt tė UNMIK-ut Nikolas Lambsdorf, qė ky i fundit t'i nėnshkruajė kontratat pėr shitjen e 11 ndėrmarrjeve shoqėrore.

Zėdhėnėsja e Kryeministrit, Mimoza Kusari tha se qeveria edhe mė tej mbron qėndrimin e saj rreth privatizimit dhe shtoi se qeveria ende qėndron prapa kėrkesės sė vet qė duhet tė bėhet edhe shkarkimi i drejtoreshės sė AKM-sė Marie Fucci.

ECIKS / BalkanWeb
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail