Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

BSPK organizon protestė gjithėpopullore mė 18 mars


Prishtinė, 04 mars 2004 - Me 18 mars BSPK-ja do tė organizojė protestė gjithėpunėtore e cila do tė fillojė nė mesditė nė qendėr tė Prishtinės. Kėtė e konfirmoi, Bahri Shabani kryetarė i BSPK-sė nė njė konferencė pėr gazetarė tė mbajtur sot nė kryeqytet. Bahri Shabani, kryetar i BSPK-sė, tha se ndėrprerja e procesit tė privatizimit ka shkaktuar edhe gjendjen e vėshtirė tė punėtorėve, ndėrkaq pėrpjekjet e BSPK-sė pėr tė gjetur njė zgjidhje pėr situatėn e tanishme kanė qenė tė pa suksesshme sepse nuk ėshtė arritur marrėveshje nė mes tė institucioneve vendore, UNMIK-ut dhe BSPK-sė. Prandaj si rezultat i gjithė kėsaj sindikata ka vendosur qė kėrkesat e tyre t'i shpreh me anė tė protestės gjithėpunėtore.BSPK-ja ka artikuluar gjithsejt nėntė kėrkesa tė cilat do tu drejtohen UNMIK-ut dhe Qeverisė sė Kosovės. Kėrkesa tė BSPK-sė janė: vazhdimi i procesit tė privatizimit, shkarkimi i drejtoreshės sė AKM-sė, UNMIK-u dhe Qeveria e Kosovės tė bėjnė zgjidhjen e statusit tė punėtorėve, luftimin e korrupcionit dhe burokracisė nė tė gjitha strukturat ndėrkombėtare dhe vendore si dhe uljen nė kufijtė normal tė taksave dhe tarifave doganore pėr importin e repromaterialit pėr ndėrmarrjet prodhuese.

ECIKS / Balkanweb
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail