Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Ndėrpritet pėrkohėsisht greva e punonjėsve tė gjykatave


Prishtinė, 03 mars 2004 - Punėtorėt e Gjykatave tė Kosovės i dhanė fund grevės njė javore pas premtimeve tė institucioneve tė Kosovės se kėrkesat e tyre qė kanė tė bėjnė me rritjen e pagave do tė realizohen. Udhėheqėsit e kėshillit grevist thanė sot se greva ndėrpritet pėr kohė tė pacaktuar dhe ajo mund tė fillojė pėrsėri nėse kėrkesat nuk realizohen. Punėtorėt e administratės sė gjykatave dhe prokurorive, nė shumė komuna tė Kosovės, i dhanė fund grevės njėjavore pas njė takimi tė zhvilluar dje me drejtues tė Ministrisė sė Shėrbimeve Publike. Naim Shala, udhėheqės i kėshillit grevist tha se nė takimin e djeshėm janė dhėnė premtime tė arsyeshme se do tė punohet nė realizmin e kėrkesave tė punėtorėve tė gjykatave nė njė afat tė shkurtėr. Sipas tij institucionet e Kosovės kanė kohė tė majftueshme qė tė realizojnė kėrkesat e punėtorėve tė gjykatave qė kanė tė bėjnė kryesisht me ngritjen e pagave.

ECIKS / RTK
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail