Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Banka Botėrore jep 15 milionė USD pėr menaxhim tė biznesit


Prishtinė, 2 mars 2004 - Ministria e Ekonomisė e Financave merr zotimet e Bankės Botėrore pėr njė mbėshtjetje financiare prej 15 milionė dollarėsh nė 18 muajt e ardhshėm.

Nė takimin mes ministrit Ali Sadriu dhe pėrfaqėsuesit tė Bankės Botėrore pėr Kosovė Sidi Boubacar, u diskutuan ēėshtje aktuale tė ekonomisė sė Kosovės dhe mėnyrat e vazhdimit tė asistencės dhe mbėshtjetjes sė Bankės Botėrore. Ministri Sadriu theksoi se "ishte njė kėnaqėsi se morėm informatėn se Kosovės i dedikohen nė 18 muajt e ardhshėm 15 milionė dollarė ndihmė qė do tė jenė nė fushat e menagjimit tė financave publike dhe krijimin e ambientit tė mirė tė biznesit.”

Pėrveē ndihmės ndėrmarrjeve tė vogla dhe tė mesme, asistenca nė periudhėn afatmesme do tė shkojė edhe nė drejtim tė zhvillimit tė sektorėve nė bujqėsi, energjetikė dhe miniera. Z. Boubacar ndėrkaq, tha se ka marrė shumė kėshilla nga ministria lidhur me draftin e strategjisė dhe se ekipi i tij do tė kthehet prapa nė Washington pėr tė inkorporuar tė gjitha kėto komente duke shpresuar se do tė gjejnė mėnyra pėr tė vazhduar mbėshtetjen e nevojshme.

ECIKS / RTKLIVE
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail