Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Thellohen mosmarrėveshjet nė AKM


PRISHTINĖ, 19 SHKURT 2004 - Mosmarrėveshjet midis anėtarėve ndėrkombėtarė dhe atyre kosovarė tė bordit tė Agjencisė Kosovare tė Mirėbesimit (AKM), qė ėshtė e ngarkuar me procesin e privatizimit nė vend, duket se janė thelluar edhe mė shumė pas njė takimi tė zhvilluar nė Prishtinė.

Njė anėtar i bordit tė AKM-sė, Bahri Shabani, tha se protestat masive tė paralajmėruara pėr datėn 26 shkurt do tė mbahen nėse nuk do tė ketė zgjidhje pėr procesin e bllokuar tė privatizimit. Kėtė e tha pas takimit qė kryeadministratori, Harri Holkeri, zhvilloi me kryeministrin e Kosovės, Bajram Rexhepi, dhe shefin e shtyllės sė katėrt tė UNMIK-ut, tė ngarkuar me ēėshtjet e rindėrtimit tė vendit, Nicholaus Lambsdorff.

"Problemet janė thelluar. Ose, nga ajo qė kam mundur tė kuptoj ėshtė se dėshirohet tė bėhet njė lloj pazarllėku mes dorėheqjes apo shkarkimit tė menaxheres me disa anėtarė tė tjerė nga ana e qeverisė apo anėtarė vendorė nė bordin e AKM-sė", tha Shabani .

Ajo qė ėshtė vendosur nė kėtė takim ėshtė qė kryeadministratori i Kosovės, brenda dy-tre ditėsh do tė marrė njė vendim krahas situatės qė ėshtė krijuar nė kuadėr tė bordit tė AKM-sė.

ECIKS / Balkanweb
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail