Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Trepēa inaguron qendrėn e kontrollit shėndetėsor


PRISHTINĖ, 18 SHKURT 2004 - Kompleksi indistrial Trepēa inaguroi qendrėn e kontrollit sistematik shėndetėsor tė punėtorėve, e cila do tė siguron kontrolle mjekėsore falas pėr punėtorėt e regjistruar nė Trepēė dhe atė pėr herė tė parė pas 10 viteve. Projekti pėr ndėrtimin e kėsaj qendreje ka kushtuar 140 mijė euro, mjete kėto qė janė siguruar nga Buxheti i Kosovės dhe disa donacione tė bashkėsisė ndėrkombėtare. Menaxheri ndėrkombėtar i kompleksit "Trepēa", Pol Nells, tha se kontrolli shėndetėsor do tė ndihmoj klasifikimin mjekėsor tė punėtorėve tė regjistruar dhe pritet qė disa prej tyre tė dalin nė pension. Nė ceremoninė e sotme ishte i pranishėm edhe ministri pėr punė dhe mirėqenje sociale, Ahmeti Isufi, i cili tha se kjo ėshtė njė ndihmesė e vogėl pėr punėtorėt e "Trepcės" e veēmas minatorėt. Planifikohet qė cikli i parė i kontrolleve tė shėndetit professional pėr 5600 punėtorė shqiptarė tė regjistruar tė pėrfundoj deri nė fund tė kėtij viti.

ECIKS / QIK
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail