Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Meremetohen rrugė nė rajonin e Gjilanit


Gjilan, 17 shkurt - Projekti i rrugės sė gjatė 8 kilometra financohet nga Ministria e Transporteve dhe Telekomunkacionit, nė vlerė 527 mijė Euro, ndėrsa realizohet nga kompania vendore "Bejta Comerc" e Gjilanit.

Halit Zymberi, drejtor i Shėrbimeve Publike tha se rregullimi i kėsaj rruge ka rėndėsi tė madhe jo vetėm pėr banorėt e kėsaj treve, por edhe pėr komunėn e Gjilanit, sepse hapė perspektivė pėr zhvillimin e Grykės sė Karadakut. Nė fazėn e dytė parashihet asfaltimi i rrugės Gjilan - Stanēiq, e cila, sipas parallogarisė do tė kushtojė mbi 11 milionė euro, por qė i krijon Kosovės mundėsi tė kyējes nė koridorin e tetė ndėrkombėtar nė relacion mė tė shkurtėr, pėrmes Kumanovės.

Punimet nė kėtė rrugė kanė ngjallur shpresat e mbi 10 mijė banorėve tė Grykės sė Karadakut se njė ditė mund tė kthehen nė vendlindjen e tyre, tė cilėn janė detyruar ta braktisin pėr shkak tė kushteve tė vėshtira pėr jetė.

Pronari i kompanisė "Bejta Comerc", Bejtullah Kēiku thotė se nė bazė tė projektit do tė bėhet zgjerimi i rrugės, hapja e kanaleve anėsore pėr ujėra, vendosja e gypave dhe pėrgatitja e saj deri nė fazėn pėr asfaltim. Nė tė ardhmen e afėrt, kjo rrugė do tė jetė e nivelit ndėrkombėtar dhe mjaft e rendėsishme jo vetėm pėr Gjilanin dhe Kosovėn, por edhe rajonin.

ECIKS / QIK
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail