Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

"Fontanė dėshirash" tė njeriut pa kompetencė !


Mitrovicė, 14 shkurt 2004 - Kryeministri i Kosovės Bajram Rexhepi konfirmoi qėndrimin e Qeverisė se anėtarėt e saj do tė vazhdojnė bojkotimin e takimeve tė Bordit tė AKM-sė.

Ai e arsyetoi kėtė veprim me domosdoshmėrinė e ndryshimit tė gjendjes nė Agjencinė Kosovare tė Mirėbesimit dhe vazhdimin e privatizimit. Ai i bėri kėto komente gjatė vizitave qė i bėri shoqatave tė dala nga lufta.

Zėrat se mund tė ketė ndryshime nė Bordin e AKM-sė i quajti fontanė dėshirash tė njeriut qė flet pa kompetencė.

"Lambsdorf as qė i ka vendosur dhe as qė mund t'i ndėrrojė ata", u shpreh kryeministri Rexhepi.

ECIKS / QIK
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail