Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Bordi i ART-sė shqyrton procedurat e tenderit tė TC-sė


Prishtinė, 11 shkurt 2004 - Bordi i ART-sė (Autoriteti Rregullativ i Telekomunikacionit), ka shqyrtuar procedurat parakualifikuese tė tenderit tė telefonisė celulare. Nė bazė tė kritereve tė parapara nga Ministria e Transportit dhe Postė-Telekomunikacionit, ART-ja pėr fazėn e parė, ka konstatuar se kompania InvestCOM nuk ka plotėsuar kushtin minimal tė dorėzimit tė tri (3) kopjeve nė gjuhėn angleze; gjė qė u theksua edhe me rastin e hapjes publike tė dokumentacionit, mė 6 shkurt. Bordi i ART-sė ėshtė duke vazhduar punėn nė shqyrtimin e dokumentacionit tė kompanive tė tjera pjesėmarrėse, mbėshtetur nė kriteret e pėrcaktuara nga Ministria e Transportit dhe Postė-Telekomunikacionit. Bordi i ART-sė konfirmon se mbėshtet plotėsisht nė standardet ndėrkombėtare dhe nė Ligjin pėr Telekomunikacionin duke garantuar veprimtari tė hapur dhe vendimarrje: transparencė objektive, profesionale, tė pavarur dhe sipas mundėsive teknike efikase. Bordi i ART-sė, konform Nenit 79 tė Ligjit Aplikativ, u bėn me dije tė gjithė ofruesve tė shėrbimeve telekomunikuese, pavarėsisht nga statusi i tyre juridik, qė tani e tutje duhet t'i nėnshtrohen kėtij ligji. Bordi i ART-sė fton tė gjithė ekspertėt vendorė, institucionet shkencore, pjesėmarrjen e sektorit privat, shoqėrinė e gjerė civile si dhe organizmat ndėrkombėtar (UNMIK-u, OSCE-nė, KFOR-in, Zyrat diplomatike) tė marrin pjesė aktivisht, tė ndihmojnė dhe pėrkrahin nė rregullimin dhe zhvillimin e sektorit tė telekomunikacionit nė Kosovė, thuhet nė njė komunikatė tė kėsaj Ministrie.

ECIKS/Balkanweb
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail