Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Lambsdorf: Fuēi do tė vazhdojė detyrėn


PRISHTINĖ, 07 SHKURT 2004 -Shefi i Shtyllės sė katėrt tė UNMIK-ut Nikolas Lambsdorf tha se gjatė vizitave tė tij nė Bruksel, Nju Jork dhe Uashington nuk ėshtė folur pėr kėrkesėn e Qeverisė sė Kosovės pėr shkarkimin e Maria Fuēit nga posti i menaxheres sė AKM-sė.

Lambsdorf nė njė takim me gazetarė edhe sot pėrsėriti se zonja Fuēi do tė vazhdojė punėn e saj nė krye tė AKM-sė, pėrkundėr kundėrshtimeve tė anėtarėve vendorė tė bordit.

Pėr vizitat e tij nė kėto tri qendra tė vendosjes, Lambsdorf tha se kanė qenė "vizita rutinore". Lambsdorf kėrkoi qė nė mėnyrė tė ngutshme tė mbahen takime tė Bordit tė AKM-sė, ku do tė shqyrtoheshin dhe merreshin vendime pėr ndryshimin e politikave operacionale.

Gjthashtu, ai tha se duhet tė merren vendimet pėr ratifikimin e kontratave tė shitjes. Por, sipas tij, prioritet i Shtyllės sė katėrt edhe mė tutje mbetet pėrmbushja e standardeve nė ekonomi.

ECIKS / RTK
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail