Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Punėtori i doganave i shkruan Ananit; pėrjashtohet nga puna


Prishtinė, 06 shkurt 2004 - Sipas Shėrbimit Doganor tė Kosovės, Bedri Shabani, ėshtė larguar nga puna me arsyetim se ka dhėnė deklaratė tė pa-autorizuar pėr njė televizion francez, si dhe ka dėrguar njė letėr sekretarit tė pėrgjithshėm tė OKB, Kofi Ananit me tė cilėn akuzon Shėrbimin Doganor, qė bie ndesh me Kodin e Mirėsjelljes sė Shėrbimit Doganor tė UNMIK-ut dhe udhėzimet e lėshuara nga drejtori gjeneral, shkruan nė vendimin pėr largim nga puna tė Bedri Shabanit, tė nėnshkruar nga zėvendės drejtori gjeneral, Jonathan Amos.

Mirėpo, z. Bedri Shabani mohon tė ketė dhėnė intervistė pėr ndonjė televizion francez, kurse pėr akuzėn e dytė, ai thotė se "Sa i pėrket letrės, Kofi Ananit i jam drejtuar jo vetėm njė herė, por edhe herave tjera pėr njė pasqyrė tė shkurtėr se ēka ndodhė me Doganant e UNMIK-ut. Nė letrėn e fundit, ėshtė pak me rėndėsi se kėtu kam pėrfshirė edhe punėn e Mihael Shtajnerit, i cili ka qenė thuajse i involvuar pasi qė nuk ka ndėrmarrė asgjė pėr ndėrprerjen e krimit tė organizuar dhe ndėrprerjen e kontrabandės me cigare dhe narkotikė nė Kosovė", ka sqaruar z. Shabani.

Tashmė punėtori i pėrjashtuar Bedri Shabani, planifikon ta padisė Shėrbimin Doganor.

Bedri Shabani edhe mė herėt, saktėsisht mė 14 maj tė vitit 2002, ka akuzuar vendorėt dhe ndėrkombėtarėt, tė implikuar nė krim tė organizuar, me ē'rast ishte suspenduar, por pas njė kohe ishte kthyer nė punė.

Ai, thotė se tė gjitha kėto i ka bėrė pėr interes tė gjithė popullatės dhe kėrkon ndihmė nga institucione.

"Tash ėshtė koha qė, me njė fjalė edhe kryeministri i Kosovės tė mė jepė ndihmė se unė nuk jam duke bėrė punė pėr vehte por pėr popullin shqiptar. Ne nė Evropė nuk mund tė shkojmė me krim tė organizuar por duke e luftuar", ka theksuar mest tjerash Shabani.

Bedri Shabani thotė se krerėt e lartė tė UNMIK-ut dhe njė pjesė e vendorėve janė tė implikuar nė krim tė organizuar dhe se buxheti i Kosovės ėshtė duke u dėmtuar me tė madhe.

Nė fund ai ka shtuar se, nėse dėshton kėtė herė dhe nuk gėzon pėrkrahje, atėherė edhe kolegėt e tjerė nuk do tė kenė kurajo nė tė ardhmen tė flasin haptas.

ECIKS / BLUESKY
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail