Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Fajfer: Kosova nuk ėshtė vend i pasigurt pėr investime


Prishtinė, 5 shkurt 2004 - Drejtori i USAID-it pėr Kosovė, Dejl Fajfer tha se Kosova nuk ėshtė vend i pasigurt pėr investime, por ajo qė nevojitet nė kėtė kohė ėshtė krijimi i parakushteve pėr investime dhe inkurajimi i investitorėve.

Drejtori i Agjencisė sė Shteteve tė bashkuara pėr Zhvillim Ndėrkombėtar bėri kėtė koment gjatė njė seminari pėr raportimin nė biznes, tė organizuar nga Bordi Ndėrkombėtar pėr Hulumtime dhe Shkėmbime.

Kreu i USAID-it pėr Kosovė, potencoi se pėr zhvillimin ekonomik nevojitet pėrmirėsimi i furnizimit me rrymė dhe ujė, stabilizimi i marrėdhėnieve tregtare me botėn e jashtme dhe fqinjėt, njė planifikim mė i mirė hapėsinor dhe lehtėsimi i financimit nėpėrmjet kredive.

ECIKS
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail