Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

11 kompani konkuruan pėr operatorin e dytė tė telefonisė mobile


Prishtinė, 5 shkurt 2004 - Nė Ministrinė e Transportit dhe Telekomunikacionit sot u bė dorėzim-pranimi i listės sė emrave tė 11 kompanive qė kanė konkuruar pėr tenderin e operatorit shtesė tė telefonisė mobile nė Kosovė nga ministria tek Autoriteti Rregullativ i Telekomunikacionit. Kjo ceremoni shėnoi edhe mbylljen e tenderit pėr operatorin e dytė tė telefonisė mobile nė Kosovės GSM.

Ministri Zef Morina tha se nė kėtė fazė autoriteti rregullativ do tė bėjė verifikimin e dokumenacionit tė kompanive konkuruese. "Invest Com", "Kosova International Telecomunication LLC(Ko-Tel)", "IPKO net-Western Wireless International", "Turkcell", "Albacell" (me pėrkrahje teknike nga Siemens AG, Austri), "Mobimak", "Consortium Motorola & ASG - Cosmo & Others", "Tele2", "Kostel-Prishtina", "Alliance Liquid Assets Group Backbone Communications", "Mobikos+Mobitel", janė kompanitė konkuruese.

Duke iu pėrgjigjur interesimit tė gazetarėve pėr Kompaninė Mobikos, ministri Zef Morina tha se kjo kompani ka konkuruar nė bashkėpunim me Mobitelin e Sllovenisė dhe jo me Mobtelin e Serbisė.

ECIKS / QIK
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail