Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

UNMIK: Marie Fuēi nuk do tė shkarkohet


Prishtinė, 5 shkurt 2004 - Zyrtarė tė administratės ndėrkombėtare nė Kosovė kanė mohuar njoftimet e fundit se sė shpejti mund tė shkarkohet drejtoresha e AKM-sė Maria Fuēi. Zėdhėnėsja e UNMIK-ut, Izabela Karloviē tha se kryeadministratori Holkeri ėshtė duke i shqyrtuar vėrejtjet e Qeverisė sė Kosovės. "Pėrfaqėsuesi special i Sekretarit tė Pėrgjithshėm ėshtė kėmbėngulės qė tė adresohen vetėm ēėshtjet parimore dhe jo ato personale. Ai po ashtu ėshtė i vendosur qė procesi i privatizimit nė Kosovė tė vazhdojė. Por ēdo deklaratė serioze si kjo qė ėshtė ngritur kundėr zonjės Fuēi duhet tė jetė e bazuar nė fakte", tha zėdhėnėsja e UNMIK-ut Izabela Karloviē.

ECIKS / QIK
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail