Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Operatori i dytė mobil: sot hapen dokumentacionet


Prishtinė, 4 shkurt 2004 - Sot, mė 4 shkurt, nė Ministrinė e Transportit dhe Postė-Telekomunikacionit, do tė bėhet hapja e dokumentacionit tė aplikantėve pėr Tenderin GSM 900/1800 MHZ. Nė ceremonialin qė do tė organizohet me kėtė rast, pritet tė marrin pjesė tė gjitha palėt e interesuara (aplikantėt) nė procesin e parakualifikimit pėr liēencėn e operatorit tė dytė mobil GSM 900/1800 MHZ.

Sipas procedurės sė specifikuar me ligj, ministri Zef Morina do t'ia dorėzojė dokumentacionin nė fjalė ART-sė (Autoritetit Rregullativ tė Telekomunikacionit) pėr t'i udhėhequr mė tutje procedurat.

Ceremoia e dorėzimit do tė mbahet nė ndėrtesėn e Kuvendit tė Kosovės nė ora 10.00.

ECIKS/BalkanWeb
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail