Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Pagat e kryetarėve tė komunave nuk mund tė ngriten!!


Prishtinė, 4 shkurt 2004 - Pagat mujore tė kryetarėve tė komunave tė Kosovės dhe tė zėvėndėsve tė tyre nuk mund tė ngriten nė atė nivel qė tė krijojnė presedane edhe pse rregullorja 2000/45 u jep atyre njė lloj autonomie. Vendimi i kryetarėve tė komunave pėr ngritjen e pagave te tyre nuk mund tė jetė valid, thonė nė Ministrinė e shėrbimeve publike. Zėdhėnėsi i kėsaj ministrie Betim Gjoshi shtoi qė ky nuk ka qenė vendim vetėm i Ministrisė sė shėrbimeve publike por edhe i Ministrisė sė ekonomisė dhe finacave dhe vendim i qeverisė nė tėrėsi, pėr ta mbrojtur buxhetin e konsoliduar tė Kosovės dhe standardizimin e pagave tė zyrtarėve tė Kosovės. Nuk ėshtė e drejtė qė njė kryetar komune tė ketė pagė mbi njė mijė euro , ndėrsa kryetari dhe kryeministri ose zyrtarėt tjerė tė rangut tė lartė tė kenė paga mė tė vogla. Paratė e buxhetit duhet tė shfrytėzohen mė mirė dhe nė dobi tė qytetarėve tė Kosovės, thonė nė Minsitrinė e shėrbimeve publike.

ECIKS/RTKLive
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail