Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Busek: Kreditė afatgjate tė rėndėsishme pėr Kosovėn


PRISHTINĖ, 29 JANAR 2004 - Kosova mund tė marrė kredi nga institucionet ndėrkombėtare nėse OKB-ja dhe Parlamenti i Kosovės vendosin pėr kėtė, kėshtu tha kordinatori i Paktit tė Stabilitetit gjatė ditės sė dytė tė vizitės nė Kosovė. Busek ka shtuar se kreditė afatgjate do tė jenė shumė tė rėndėsishme pėr zhvillimin ekonomik nė Kosovė. Ne punojmė qė tė ketė garancione pėr investitorėt e jashtėm.

Institucionet ndėrkombėtare financiare japin kredi pėr ata partnerė qė janė shtete. Kosova nuk ėshtė shtet. Ne po mundohemi ta gjėjmė njė zgjidhje. Kjo do tė varet nga zyra ligjore e Kombeve tė Bashkuara nė Nju Jork dhe pastaj kalimi i ligjit nė Kuvendin e Kosovės dhe do tė presim se cka do tė ndodhė". Pėrfaqėsuesit e Paktit tė Stabiliteti thonė se shumė shpejt do tė aprovohet ligji pėr kredi ndėrkombėtare dhe do tė fillojnė bisedimet me institucione ndėrkombėtare pėr tė marrė kredi afatgjata.

ECIKS / QIK
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail