Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Ministri Angjeli viziton sot Kosovėn


Prishtinė, 26 janar 2004 – Sot nė Kosovė arriti pėr vizitė zyrtare Ministri i Ekonomisė i Republikės sė Shqipėrisė, Anastas Angjeli. Kjo vizitė, e organizuar nga Ministria e Tregtisė dhe Industrisė e Kosovės, realizohet me rastin e mbajtjes sė “Forumit tė biznesit” nė Prishtinė.

Gjatė qėndrimit nė Kosovė, Ministri i Ekonomisė i Shqipėrisė pritet tė takohet me Kryeministrin e Kosovės, Dr. Bajram Rexhepi, Ministrin e Tregtisė dhe tė Industrisė, Dr. Ali Jakupin si edhe me Shefin e Shtyllės sė Katėrt tė UNMIK-ut, Nikolaus Lambsdorff. Gjatė takimeve me autoritetet kosovare, Angjeli do tė kėrkojė rishikimin e marrėveshjes sė tregtisė sė lirė nė mes tė Kosovės dhe Shqipėrisė, qė ka hyrė nė fuqi prej 1 tetorit tė vitit 2003.

ECIKS / RTK
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail