Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Rexhepi Holkerit: Tė shkarkohet Fuēi


Prishtinė, 22 janar 2004 - Kryeministri i Kosovės, Bajram Rexhepi, nė formė tė shkruar sot i ka dėrguar njė letėr shefit tė UNMIK-ut, Hari Holker, nė tė cilėn janė detajizuar tė gjitha vėrejtjet dhe shkeljet ligjore qė i ka bėrė drejtoresha menaxhuese e AKM-sė, Maria Fuēi, Sipas zėdhėnėses sė qeverisė Mimoza Kusari nė mbledhjen e rregullt tė Qeverisė sė Kosovės, kryeministri Bajram Rexhepi ka njoftuar kabinetin qeveritar lidhur me letrėn e sotme tė dėrguar kreut tė UNMIK-ut, Hari Holkeri, nė tė cilėn janė detajizuar tė gjitha vėrejtjet dhe shkeljet e drejtoreshės ekzekutive tė AKM-sė, Marie Fuēi. Qeveria e Kosovės ėshtė kėmbėngulėse nė kėrkesat e mėhershme qė tė shkarkohet, drejtoresha menaxhuese Fuēi. Mimoza Kusari ka ripėrsėritur qėndrimin e ekzekutivit se Holkeri duhet tė bėjė shkarkimin e Marie Fuēit, nė tė kundėrtėn do tė ngrihen marrėdhėniet me AKM-nė duke pėrmendur kėtu menaxhimin e dobėt, emėrimin e saj nga shefi i Shtyllės IV, pa aprovimin e Bordit, ristrukturimin e AKM-sė dhe ndryshimet e procedurave operacionale. Ndėrkaq, pritet qė takimi i ardhshėm lidhur me kėtė ēėshtje tė mbahet tė premten, ndėrmjet kryeministrit Rexhepi dhe Hari Holkeri, nė tė cilin do tė marrin pjesė edhe shefi i Shtyllės IV, Nikolas Lambsdorf, si dhe pėrfaqėsuesit ligjorė tė Qeverisė sė Kosovės, UNMIK-ut.


ECIKS/Balkanweb
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail