Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Rexhepi i pėrgjigjet Fuccit: Pengesė e procesit tė privatizimit


Prishtinė, 21 janar 2004 - Kryeministri i Kosovės, Bajram Rexhepi I ėshtė pėrgjigjur kėrcėnimeve tė fundit tė menaxheres sė AKM-sė Marie Fuēi. "Ēėshtja e kėrcėnimit tė Fuēit, ėshtė ēėshtje e saj. Ajo mund ta bėjė punėn e vet dhe mua kjo nuk me brengos fare, tha Rexhepi. Kryeministri tha se po tė mos ishte ēėshtja e pengesės sė procesit tė privatizimit, ajo nuk do tė kishte pasur shanse tė jetė nė njė takim me tė. "Pėr hirė tė privatizimit unė kam qenė prezent nė takimin e djeshėm", tha kryeministri Rexhepi. Ai ka theksuar se asgjė nuk ka ndyshuar nga kėrkesat e Qeverisė dhe qėndrimet qė i ka prezentuar dje lidhur me pengesat e procesit tė privatizimit. Ndyshe, menaxherja e AKM-sė, Marie Fuēi, lidhur me kėrkesėn e kryeministrit Rexhepi se ajo duhet tė shkarkohet nga ky post, ėshtė pėrgjigjur me akuzėn se do tė hedhė kryeministrin Rexhepi nė gjyq.

ECIKS/Balkanweb
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail