Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Rexhepi: Japonia vazhdon kontributin nė Kosovė


Prishtinė, 21 janar 2004 - Japonia ėshtė ndėr kontribuesit mė tė mėdhenj nė fazėn e rindėrtimin tė Kosovės. Kjo ka qenė deklarata e kryeministrit tė Kosovės, Bajram Rexhepi, pas takimit qė pati me zėvendėsministrin e Punėve tė Jashtme tė Japonisė, Ichiro Fujisaki. Kryeministri ka thekuar se Japonia ka realizuar njė numėr tė madh tė projekteve nė infrastrukturė, sidomos nė rrjetin e energjetikės, nė rehabilitimin e njė numri tė madh tė shkollave dhe tė institucioneve shėndetėsore. "Ėshtė njė kontribues shumė i madh, jo vetėm nė Kosovė, por edhe nė tė gjitha ato shtete qė kanė nevojė pėr ndihmė", tha kryeministri Rexhepi. Ai nė emėr tė Qeverisė sė Kosovės, falėnderoi Japoninė pėr kontributin e madh dhėnė Kosovės. "Kosova ėshtė ēelėsi kryesor i elementit pėr paqe, stabilitet, dhe zhvillim nė Evropėn Juglindore. Ne jemi shumė tė kėnaqur qė paqja, stabiliteti dhe zhvillimi po vazhdon edhe mė tutje nė kėtė vend", tha Fujiaski.

ECIKS/Balkanweb
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail