Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Pėrurohet fabrika e shtyllave "Poliarm" nė Besianė


PRISHTINĖ, 16 JANAR 2004 - Nė njė ceromoni solemne, dje u pėrurua fabrika pėr prodhimin e shtyllave "Poliarm" nė Besianė (Podujevė). Nė ceremoninė e pėrurimit morri pjesė edhe Kryetari i Kosovės Dr. Ibrahim Rugova.

"Pėrurimi i kėsaj fabrike ėshtė ngjarje me rėndėsi pėr ekonominė e Podujevės dhe pėr ekonominė e Kosovės, ndėrkaq prodhimet e saj do tė pasurojnė tregun kombėtar kosovar me prodhime moderne e cilėsore"- tha Presidenti Rugova, duke uruar qė prodhimet e kėsaj fabrike tė dalin edhe nė tregjet e jashtme pėrmes eksportit.

Duke iu drejtuar udhėheqjes komunale, stafit drejtues tė fabrikės, si dhe gjithė pjesėmarrėsve, Presidenti i Kosovės tha se "njė ekonomi e fortė kombėtare ėshtė element pėr njohjen mė tė shpejtė tė pavarėsisė formale te Kosovės".

ECIKS / QIK
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail