Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

AKM nuk bisedon pėr privatizimin, qeveria e pakėnaqur


Prishtinė, 15 janar 2004 – Dje pasdite ėshtė mbajtur takimi i Bordit te Agjencisė Kosovare tė Mirėbesimit, takim ky i pari pėr kėtė vit. Nė rend dite tė kėtij takimi kanė qenė KEK-u, Aeroporti i Prishtinės dhe ndėrmarrjet publike. Problemet e krijuara nė privatizim, dhe fokusimi nė kėtė ēėshtje i Bordit tė AKM-sė, kanė lėnė anash diskutimet pėr kompanitė publike nė Kosovė, ku siē thotė shefi i Shtyllės sė katėrt tė UNMIK-ut, janė disa ēėshtje urgjente pėr t'u diskutuar mė parė.

Qeveria e Kosovės sakaq, ėshtė e pakėnaqur me rrjedhėn e privatizimit dhe punėn e Agjencisė Kosovare tė Mirėbesimit. Nė mbledhjen e saj ajo ka kėrkuar nga shefi i UNMK-ut, Hari Holkeri, takim tė pėrbashkėt ndėrmjet Qeverisė dhe shtyllės sė katėrt tė UNMIK-ut, pėr definimin e raporteve dhe pėrgjegjėsive nė mes saj dhe AKM-sė. Qeveria nė takimin e sotėm ka diskutuar edhe pėr shtatė zyrat e reja qė do tė hapen nė kuadėr tė Kryeministrisė.

ECIKS / QiK
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail