Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Punėtorėt e "Energo Investit" protestojnė para AKM-sė


PRISHTINĖ, 09 janar 2004 - Disa punėtorė tė ndėrmarrjes “ Energo Invest” protestuan para Agjencionit Kosovar tė Mirėbesimit duke kėrkuar pagesėn e pagave tė tyre tė mbetura, si dhe paratė qė u takojnė nga njėzet pėrqind e ēmimit tė shitjes sė ndėrmarrjes.

“Energoinvesti” ėshtė shitur nė dy pjesė, reparti i siguresave ėshtė blerė nga kompania “Arda Rei”, ndėrsa njėsia pėr montim nga kompania “Meridian”, qė tė dyjat nė njė vlerė rreth 1 milon e 300 mijė euro.

Edhe pse zyrtarėt e AKM-sė thonė se kontratat e kėsaj ndėrmarrjeje janė finalizuar dhe iu janė dorėzuar pronarėve tė rinjė javėn fundit tė dhjetorit, punėtorėt nuk kanė asnjė informacion, duke pėrfshirė edhe obligimet qė duhet kryer ndaj tyre. Protestuesit kanė paralajmėruar se do tė vazhdojnė protestėn e tyre deri nė pėrmbushjen e kėrkesve tė cilat ua garanton rregullorja e AKM-sė.

ECIKS / RTK
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail