Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Qeveria merr kompetencat e parezervuara nga UNMIK-u


Prishtinė, 31 dhjetor 2003 - Gati tė gjitha fushat e Kapitullit Pesė tė Kornizės Kushtetuese, prej dje janė nė pėrgjegjėsitė e qeverisė sė Kosovės.

Disa pėrgjegjėsi tė kėtij kapitulli nuk janė transferuar ende pėr shkak tė mungesės sė ligjeve pėrkatėse, thanė zyrtarė tė UNMIK-ut dhe Qeverisė sė Kosovės, pasi publikuan dokumentin me tė cilin ėshtė bėrė transferimi i pėrgjegjėsive. Zėdhėnėsja e qeverisė, Mimoza Kusari tha se Qeveria shpreson tė ketė pjesėmarrje kuptimplotė dhe partneritet edhe nė pėrgjegjėsitė e rezervuara.

Sipas dokumentit tė publikuar sot qeveria do tė ketė pėrgjegjėsi nė fushėn e zhvillimit rural, mbrojtjen dhe prodhimin e bimėve dhe tė shtazėve, promovimin e turizmit e hartimin e projekteve edukative. Por, nuk do tė ketė pėrgjegjėsi nė udhėheqjen e Komisionit tė Pavarur tė Mediave dhe nė ēėshtjen e buxhetit pasi nė kėto fusha mungon baza ligjore.

Zėdhėnėsja Mimoza Kusari tha se me pėrgjegjėsitė e transferuara sot Qeveria do tė japė kontribut me tė madh nė pėrmbyshjen e obligimeve ndaj qytetarėve tė Kosovės.

ECIKS / Balkanweb
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail