Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Pas reduktimeve, pritet stabilizimi i furnizimit me rrymė


Prishtinė, 29 dhjetor 2003- Pritet rikthimi i bllokut tė dytė tė termocentralit Kosova B, thonė zyrtarėt e KEK-ut. Me rikthim, orari i reduktimeve do tė jetė 5:1 nė favor tė rrymės.

Rrjedhja e vazhdueshme e kazanėve ka penguar hyrjen nė sistem tė bllokut B2 gjatė ditės sė djeshme. Megjithkėtė, zyrtarėt e KEK-ut shprehen optimist qė sot, definitivisht blloku do tė riparohet dhe do tė jetė i gatshėm pėr prodhim. Menagjeri pėr informim, Bektesh Rrudhani tha se janė bėrė tė gjitha pėrgatitjet e duhura dhe nė ēdo moment pritet rikthimi i tij nė prodhim tė energjisė elektrike, por orėn nuk mund t’a caktojmė apo minutat. Me rikthimin e kėtij blloku me kapacitet rreth 250 mė/orė energji elektrike pritet stabilizimi i dukshėm i furnizimit me rrymė nė vendin tonė: Poashtu luten qytetarėt qė tė kursejnė energjinė elektrike dhe t’a shfrytėzojnė sa mė racionalisht.

ECIKS / RTK
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail