Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Anan: Trashler ka dėmtuar KEK-un dhe ka kryer akte kriminale


New York, 26 Dhjetor 2003 - Sekretari i pėrgjithshėm i OKB-sė, Kofi Anan, ka njoftuar Asamblenė e Pėrgjithshme tė KB se hetimet kanė vėrtetuar se ish-zyrtari i lartė i UNMIK-ut, gjermani Xho Trashler, ka kryer disa vepra kriminale dhe ka dėmtuar Kompaninė Energjetike tė Kosovės (KEK) pėr 4.3 milionė dollarė. Hetimet disamujore, qė i ka bėrė administrata pėr kontrollin brenda Kombeve tė Bashkuara, ka vėrtetuar se i akuzuari me rastin e punėsimit ka dhėnė shėnime tė rreme pėr arsimimin e tij, dhe se paratė nga shitja e energjisė elektrike, dedikuar KEK-ut, i ka dėrguar nė konton bankare nė Gjilbraltar qė e ai e ka kontrolluar.

ECIKS / Balkanweb
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail