Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Rexhepi: Privatizimi do tė vazhdojė me ritme tė shpejta


PRISHTINĖ, 23 DHJETOR 2003 - Kryeministri i Kosovės, Bajram Rexhepi, shfaqi shpresėn gjatė takimit tė djeshėm me gazetarė nė Brezovicė se gjatė vitit 2004 procesi i privatizimit do vazhdojė me ritėm mė tė shpejtė, nė mėnyrė qė vendi tė ketė njė zhvillim mė tė hovshėm ekonomik.

Kryeministri Rexhepi tha se do tė angazhohemi pėr uljen e papunėsisė nė vend dhe krijimin e legjislaturės sė nevojshme e cila do tė shėrbejė si njė segment pėr shtetėsinė e Kosovės. Nė Brezovicė, nė hotelin "Narcis", Qeveria e Kosovės ka organizura sot njė pritje pėr gazetarėt e Kosovės nė shenjė mirėnjohjeje pėr punėn e tyre gjatė vitit qė po e lėmė pas.

Nė kėtė pritje morėn pjesė ministrat e PDK-sė e tė AAK-sė nė Qverinė e Kosovės dhe ministrja e Shėndetėsisė, Resmije Mumxhiu. Kryeministri Rexhepi, ka falėnderuar gazetarėt pėr bashkėpunim dhe pėr raportim tė drejtė tė tyre, duke shpresuar se viti 2004 do t'i gjejė tė bashkuar.

ECIKS / Balkanweb
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail