Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

AKM nėnshkruan kontratat pėr 18 ndėrmarrje


Prishtinė, 20 dhjetor 2003 - Bordi i AKM-sė nė mbledhjen e fundit ka nėnshkruar kontratat pėr 18 ndėrmarrje tė raundit tė tretė, ndėrkaq ėshtė vendosur qė pesė prej tyre tė ritenderohen. Kėshtu bėrė tė ditur shefi i Shtyllės sė Katėrt tė UNMIK-ut Nikolaus Lambsdorf nė takimin e djeshėm me gazetarė. Ai bėri tė ditur se politikat operative do tė ndryshohen, ndėrkaq takimi i ardhshėm i Bordit tė AKM-sė do tė mbahet me 14 janar. Lambsdorf tha se Bordi i AKM-sė ka ratifikuar katėr kontrata tė shitjes sė ndėrmarrjeve, kėshtu qė pronarėt e rinj mund tė marrin udhėheqjen e tyre menjėherė. Pra katėr kompanitė e para janė tė shitura.

ECIKS / QIK
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail