Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Bordi i AKM-sė vendos zbllokimin e procesit tė privatizimit


PRISHTINĖ, 17 Dhjetor 2003 - Pas njė mbledhjeje maratonė qė pėrfundoi mbrėmė vonė bordi i AKM-sė ka marrė vendim pėr zhbllokimin e procesit tė privatizimit, si dhe ka pranuar kėrkesėn e Qeverisė sė Kosovės pėr shkarkimin e menaxheres sė AKM-sė, Marie Fuēi. Diskutimi pėr shkarkimin e saj ėshtė lėnė pėr datėn 16 janar 2004. Ndėrkaq Bordi ka vendosur qė tė shpallet tenderi pėr fazėn e tretė tė procesit tė privatizimit.Vendimi pėr rintenderimin e fazės sė tretė, e cila ėshtė anulluar muaj mė parė, ėshtė pasuar me konsensus ndėrmjet anėtarėve tė bordit pėr ratifikimin e 5 kontratave tė shitjeve tė bėra pėrmes rrethit tė parė tė tenderave, si dhe me pajtimin pėr nėnshkrimin e 19 ndėrmarrjeve nga 23 tė rrethit tė dytė tė tenderėve.

ECIKS / Balkanweb

 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail