Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Bordi i AKM-sė pritet tė marrė vendim pėr privatizimin


Prishtinė, 17 Dhjetor 2003 – Bordi i Drejtorėve tė Agjencisė Kosovare tė Mirėbesimit, nė mbledhjen e djeshme tė mbajtur nė Prishtinė, e qė ka vazhduar deri nė orėt e vona tė mbrėmjes, pritej qė tė marrė vendim lidhur me zhbllokimin e procesit tė privatizimit.

Nė mbledhje merr pjesė edhe drejtoresha e AKM-sė Marie Fuēi. Dy nga anėtarėt shqiptarė tė kėtij Bordi, Ali Jakupi dhe Bahri Shabani, i kanė deklaruar radios Blue Sky se nuk janė optimist pėr zhbllokimin e procesit. Ata janė shprehur se nė kėtė mbledhje do tė kėrkojnė anulimin e ligjeve diskriminuese, nė bazė tė tė cilave kontestohet pronėsia e ndėrmarrjeve shoqėrore.

Bėhet e ditur se nė kėtė takim kanė marrė pjesė shefi i shtyllės IV tė UNMIK-ut, Nikolas Llambsdorf, drejtoresha e AKM-sė, Marie Fuēi, ministri i Tregtisė dhe Industrisė, Ali Jakupi, ministri i Ekonomisė dhe Financave, Ali Sadria dhe kryetari i BSPK-sė, Bahri Shabani.

Siē ėshtė e njohur ditė mė parė Qeveria e Kosovės ka kėrkuar qė tė japė dorėheqjen drejtoresha e AKM-sė, Marie Fuēi, si dhe vazhdimin e privatizimit tė ndėrmarrjeve shoqėrore nė Kosovė.

ECIKS / RTK / Balkanweb
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail