Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Nėnshkruhen kontratat e para tė revizorėve kosovarė


Prishtinė, 16 Dhjetor 2003 - Nė bazė tė Rregullorės 2002/18, sot nė Prishtinė, njė grup prej 20 revizorėsh kosovarė, kanė nėnshkruar kontratat e tyre tė punės nė kuadėr tė Zyrės sė Revizorit tė Pėrgjithshėm nė Kosovė. Kjo Zyrė ka pėr qėllim mbėshtetjen e standardeve mė tė larta tė transparencės, pėrgjegjėsisė dhe ndershmėrisė nė menaxhimin financiar dhe mbarėvajtjen e administratės publike nė Kosovė. Ingra Ahlenius, revizore gjenerale e kėsaj zyre, tha se ZRP do tė bėjė revizionin e llogarive tė tė gjitha departamenteve tė Qeverisė, agjencive dhe organeve publike. "Kjo Zyre ėshtė plotėsisht e pavarur nga Qeveria. Revizori i pėrgjithshėm dhe punėtorėt e autorizuar, poashtu mund tė shqyrtojnė dhe raportojnė mbi ekonominė, efikasitetin dhe efektivitetin e shpenzimeve publike", tha Ahlenius. Ajo bėri tė ditur se kompetencat e revizionit tė pėrgjithshėm janė qė tė raportojė pėr menaxhimin e parave publike dhe tė rekomandoj pėrmirėsimet nė mėnyrėn e menaxhimit tė tyre.

ECIKS / BalkanWeb
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail