Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Kapen 18.6 milionė cigare tė destinuara pėr Kosovėn


PRISHTINĖ, 12 Dhjetor 2003 - Shėrbimi Doganor i UNMIK-ut nė bashkėpunim me rrjetet ndėrkombėtare pėr luftėn kundėr kontrabandės ka kapur nė Itali njė sasi prej 18.6 milionė cigaresh, tė cilat nė formė kontrabande janė tentuar qė tė futen nė Kosovė pėrmes Greqisė.

Rasti ėshtė i lidhur me tentimin e mėhershėm pėr kontrabandimin e 320 pakove me 3.2 milionė cigare nga Mali i Zi pėr nė Kosovė. Sipas drejtorit tė Njėsisė zbatuese nga Shėrbimi Doganor i UNMIK-ut, Xhon Robertson, futja ilegale e kėtyre cigareve nė Kosovė do t'i shkaktonte njė humbje buxhetit tė Kosovės nė vlerė prej rreth 300 mijė eurosh.

ECIKS / Kosovapress
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail