Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Kuvendi miratoi nė parim projektligjin pėr OEK-un


PRISHTINĖ, 12 Dhjetor 2003 - Kuvendi i Kosovės nė seancėn e sotme aprovoi nė parim me shumicė votash, Projektligjin pėr Odėn Ekonomike tė Kosovės, ndėrkohė qė dje Aleanca Kosovare e Biznesit e ka kundėrshtuar kėtė projekligj.

Edhe pėrkundėr kėrkesės sė djeshme tė Aleancės Kosovare tė Biznesit qė Kuvendi i Kosovės tė mos shqyrtojė Projektligjin pėr Odėn Ekonomike, ai u miratua nė parim me shumicė votash nga depuetėt.

Ministri i Ekonomisė e Financave, Ali Sadriu, ka sqaruar se ky Projektligj do ta rregullojė organizimin dhe funksionimin e subjekteve ekonomike nė Odėn Ekonomike, e cila ėshtė hallkė e rendėsishme ekonomike pėr secilin vend. Ai ka pohuar se OEK ende funksionon nė saje tė ligjit tė Serbisė, prandaj ėshtė e nevojshme qė funksionimi i saj tė jetė nė pėrputhje me sistemin e ri ekonomik, duke krijuar kushte qė subjektet ekonomike tė bashkohen nė tė me qėllim tė realizimit tė intereseve tė tyre ekonomike.

Deputetėt e Kuvendit tė Kosovės, pas njė debati tė gjatė, miratuan nė parim Projktligjin pėr Odėn Ekonomike tė Kosovės.

ECIKS / Balkanweb
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail