Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Lambsdorf: Kosova tė eksportojė energji !!!


PRISHTINĖ, 11 DHJETOR 2003 - Udhėheqėsi i shtyllės sė UNMIK-ut pėr Rindėrtim dhe Zhvillim Ekonomik Nikolaus Lambsdorf, mori pjesė nė takimin e Kėshillit tė dytė tė Ministrave me 8 dhjetor nė Athinė.

Gjatė takimit u nėnshkrua njė Memorandum Mirėkuptimi pėr themelimin e tregut rajonal energjetik bashkė me Ministrat dhe Ambasadorėt e mė tepėr se 15 vendeve Evropiane.

"Kosova duhet tė luajė njė rol tė eksportuesit rajonal tė energjisė. Zgjerimi i konceptit tė memorandumit do tė krijojė njė mundėsi tė madhe pėr Kosovėn qė tė pėrfitojė nga futja e gazit natyror. Statusi unik i Kosovės nuk duhet ta pengojė ate qė tė merr pjesė nė strukturat e energjisė rajonale" , ka deklaruar Nikolas Lambsdorf.

ECIKS / Kosovapress
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail