Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Tė largohen mallrat e ekspozuara para lokaleve


PRISHTINĖ, 11 DHJETOR 2003 - Drejtorati pėr Inspektim i Kuvendit Komunal tė Prishtinės, njoftoi dje tė gjitha subjektet afariste qė ushtrojnė veprimtarinė e tyre nė kėtė komunė dhe tė cilėt kanė ekspozuar mallin jashtė dhe para lokaleve tė tyre, duke filluar prej atyre ushqimore e deri ato teknike, se do tė pėrballen me Inspektimin Komunal.

Drejtorati i Inspektimit, kėrkon nga tė gjithė afaristėt, qė ta largojnė vetė mallin e ekspozuar pra lokaleve, nga trotuaret, hapėsirat publike, para qosheve, nga rruga etj, sepse nė tė kundėrten do tė merren masat ndėshkuese tė parashikuara me rregullore deri te konfiskimi i mallit dhe gjobitja e tyre.

Aksioni pėr largimin e mallit tė ekspozuar do tė fillojė gjatė kėsaj jave dhe do tė vazhdojė deri sa tė vihet rend nė kėtė drejtim.

ECIKS / Balkanweb
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail