Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Sot fillojnė punimet nė rrugėn kombėtare Kosovė-Shqipėri


GJAKOVĖ, 10 DHJETOR 2003 - Sot, mė 10 dhjetor, fillojnė punimet nė rikonstruktimin e rrugės nacionale Kosovė-Shqipėri. Gjatėsia e rrugės ėshtė 9.8 KM, gjerėsia e shiritit tė asfaltit ėshtė 6.0 metra, si rrugė rajonale.

Vlera e kontratės ėshtė 1 miliardė Euro. Afati pėr kryerjen e punimeve sipas dinamikės sė paraparė ėshtė 7 muaj. Ndėrtimi i kėsaj rruge ka karakter tė shumėfishtė sepse jo vetėm qė do tė lidhė mė mirė dy Shqipėrinė dhe Kosovėn, por edhe rajonin.

Nė ceremonialin e rastit qė do tė mbahet tek Ura e Tabakut nė Gjakovė, nė orėn 13:30, janė ftuar tė marrinė pjesė pėrfaqėsuesit mė tė lartė tė institucioneve tė Kosovės dhe pėrfaqėsuesit e Zyrės sė Republikės sė Shqipėrisė.

Punimet i janė besuar kontraktorit "FAMIS-COMERC" nga Theranda. Fillimin e punimeve do ta hapė solemnisht Ministri i Transportit dhe Postė-Telekomunikacionit Zef Morina dhe pėrfaqėsuesit tjerė mė tė lartė tė institucioneve tė Kosovės.

ECIKS / Balkanweb
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail