Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

OEK: Privatizimi tashmė krejtėsisht i bllokuar


Prishtinė, 09 dhjetor 2003 - "Procesi i privatizimit nė Kosovė ėshtė bllokuar. Fillimisht, ne kemi menduar se ky proces ėshtė pezulluar pėrkohėsisht, por tash mund tė flasim pėr bllokim total tė privatizimit", ka thėnė pėr njė radio tė huaj nėnkryetari i Odės Ekonomike tė Kosovės Mustafė Ibrahimi.

Ai tha mes tjerash se procesi ėshtė bllokuar me vendimin e shefit tė Shtyllės sė Katėrt tė UNMIK-ut, Nikolaus Graf von Lambsdorf, si dhe me kėrkesėn e Qeverisė sė Serbisė. Sipas tij kėtu bėhet fjalė pėr ndėrhyrje dhe interesa politike tė Serbisė.

ECIKS / QIK
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail