Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Banka Botėrore ndanė 16 milionė euro pėr Kosovėn


Prishtinė, 08 Dhjetor 2003 - Delegacionin e drejtorėve ekzekutiv tė Bankės Botėrore e priti Kryeministri i Kosovės, Bajram Rexhepi. Pas takimit Kryeministri njoftoi se Banka Botėrore nė vitin 2004 do ta ndihmojė Kosovėn me 16 milionė euro, para kėto qė do tė jepen nė formė tė granteve. Duke pohuar se angazhimi i Bankės Botėrore ka qenė nė nivel me mundėsitė praktike, udhėheqėsi i delegacionit Marsel Mase, tha se Banka do tė vazhdojė ndihmėn nė formė tė granteve edhe nė tė ardhmen.

Nė fund tė kėtyre takimeve tė ndara, pėrfaqesuesit e Bankės Botėrore thanė se Kosova ėshte nė rrugė tė mirė qė tė zgjidhė njė varg problemesh qė aktualisht ekzistojnė. Ata premtuan se do tė vazhdojnė tė ndihmojnė edhe nė tė ardhmen vendin tonė. Njė delegacion shtatė antarėsh i Kuvendit tė Kosovės udhėtoi pėr nė Belgjikė, ku do tė njihet mė pėr sė afėrmi me pėrdorimin e sistemit elektronik tė menagjimit te dokumenteve nė njė hapsirė shumgjuhėshe. Njė sistem i tillė ėshtė duke u vendosur edhe nė Kuvendin e Kosovės, qė ėshtė iniciativė e Programit pėr Zhvillim i Kombeve tė Bashkuara dhe Unionit Interparlamentar.

ECIKS / BalkanWeb
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail