Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Shtyhet mbledhja e drejtorėve tė Bordit tė AKM-sė


PRISHTINĖ, 02 DHJETOR 2003 - Mbledhja e drejtorėve tė Bordit tė AKM-sė, e cila do tė mbahej dje, ėshtė shtyrė nė afat tė pacaktuar, tha zėdhėnėsi i Shtyllės IV tė UNMIK-ut, Kris Lipier.

Kėto komente ai i bėri nė konferencėn e rregullt tė UNMIK-ut dhe KFOR-it. Ndėrkohė, nga ana tjetėr, anėtarėt shqiptarė tė Bordit tė AKM-sė thanė se nuk kanė asnjė njohuri pėr arsyet e mosmbajtjes sė mbledhjes sė Bordit tė AKM-sė. Ali Sadriu, ministėr i Ekonomisė dhe Financave, lidhur pėr mosmbajtjen e mbledhjes, tha se pėr kėtė ju duhet tė drejtoheni Zyrės pėr informim nė AKM dhe t'i merrni informatat.

Ndėrkaq, Ali Jakupi, ministėr i Tregtisė dhe Industrisė, tha se unė kam dėgjuar vetėm se ėshtė shtyrė mbledhja dhe asgjė mė shumė. Sipas tij, ai nuk ka asnjė infromacion se pėr ēfarė arsye ėshtė shtyrė mbledhja e djeshme e Bordit tė AKM-sė.

ECIKS / Balkanweb
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail